زعفران دخترپیچ مزخونه

زعفران دختر پیچ مزخونه

استفاده از زعفران به شکل دختر پیچ یا کمندی از قدیم الایام مرسوم بوده بدین معنی که زعفران و خامه(ریشه) متصل به یکدیگر بفروش رسیده و در زمان مصرف هر دو را با هم ساییده و مصرف می کردند.(به قسمت سفیدی که به زعفران (قسمت قرمزی) متصل است، خامه زعفران یا ریشه زعفران می گویند).
گرچه ماده موثره و اصلی زعفران در سرگل آن است اما باید به همراه خامه یا میله آن ساییده و مصرف شود تا ماده حاصل از آن به عنوان عصاره زعفران وارد بدن شود تا عوارض ناشی از ماده موثره بدین صورت به حداقل برسد و زعفران بتواند اثر مثبت خود را نشان دهد.از همه مهمتر این است که اگر زعفران به صورت دخترپیچ فروخته شود امکان تقلب در آن به صفر می رسد و این مسئله برای خریداران زعفران بسیار حائز اهمیت می باشد.

ادامه مطلب
‎تومان63,000 بدون مالیات
نحوه بسته بندی:
  • بسته ی یک مثقالی مزخونه
گارانتی:
موجود 295 بسته
اضافه به مقایسه0
توضیحات

خب کمی بیشتر راجع به زعفران دخترپیچ بدانیم!:

زعفران دختر پیچ مزخونه

تقلب در زعفران دخترپیچ صفر است و به راحتی  می توانید این نوع زعفران را از مزخونه خریداری و مصرف کنید و لازم به ذکر است بدانید، که از لحاظ قیمتی نسبت به زعفران ممتاز به صرفه تر می باشد!

زعفران دختر پیچ مزخونه

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در زعفران دختر پیچ مزخونه رنگهای سفید،زرد و قرمز را کنار هم میبینیم و در واقع شاهد یک دنیای رنگین کمانی مزخونه ای هستیم!

تعریف زعفران دخترپیچ مزخونه به عبارتی دیگر!:

زعفران دختر پیچ ،همان زعفران رایج است ولی با این تفاوت که ریشه زعفران جدا نشده و به همراه قسمت قرمزی یا ممتاز از گل زعفران مورد استفاده قرار می گیرد. ولی اگر ریشه زعفران را از سرگل جدا نماییم به این زعفران، زعفران ممتاز می گویند.
زعفران رشته کامل یا همان زعفران دخترپیچ چند ویژگی برجسته و مهم دارد. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

✔️ دارا بودن تمام خواص زعفران

✔️ عدم تقلب و تضمین اصالت محصول

✔️ قیمت کمتر در وزن مساوی با انواع دیگر زعفران
و حالا به این سوال پاسخ می دهیم!:

????زعفران دخترپیچ چگونه مصرف می شود ؟؟؟

مردم جنوب خراسان بیشتر از نوع زعفران دخترپیچ استفاده می کنند و ریشه با زعفران (قسمت قرمزی) ساییده شدهو مورد استفاده قرار میگیرد. شما میتوانید زعفران دخترپیچ را خریداری، و قسمت قرمزی(ممتاز) و قسمت سفیدی(ریشه) رابصورت جداگانه استفاده نمائید. بعنوان مثال میتوانید از ریشه زعفران برای ساخت دمنوش زعفرانی که سرشار از خاصیت و همچنین انرژی زا می باشد، استفاده نمایید.

  • نکته :عطر واقعی زعفران که عموما افراد در جستجو آن هستند فقط در زعفران دخترپیچ میشود حس نمود که آن هم به دلیل وجود ریشه زعفران می باشد!

اگرچه بسیاری از مردم به علت اینکه زعفران دخترپیچ را کمتر دیده یا اصلاً ندیده‌اند، گمان می‌کنند که قسمت زردرنگ زعفران یا همان خامه یا ریشه بدون خاصیت است و قسمت‌های اضافی زعفران است! اما به‌هیچ‌عنوان این‌گونه نیست. طبق تحقیقات و آزمایش‌های علمی بر روی زعفران، قسمت زردرنگ و تمام گل زعفران به صورت کامل، سرتونین و دوپامین را در بدن متوازن می کند و شادی آور است.
کشاورزان رشته‌های زعفران را به همان شکلی که از گلبرگ جدا کرده خشک می‌کنند و به‌صورت دسته به فروش می رسانند؛ بنابراین این نوع از زعفران قابلیت رنگ کردن ندارد و نمی توانند آن را با باقی زعفران‌ها مخلوط نمایند!

ادامه مطلب
جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

Leave a review

  • Fit:
  • Quality:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.

فهرست