ریشه زعفران مزخونه

ریشه زعفران مزخونه

هنگامی که سرگل(قرمزی زعفرانرا از ریشه(قسمت سفیدی زعفران) جدا می کنیم،در ایران به قسمت خامه یا سفیدی زعفران، کنج یا ریشه زعفران گفته می شود و استفاده های کاربردی زیادی در پخت و پز غذا دارد،با توجه به اینکه قدرت رنگدهی این بخش کمتر از قسمت قرمز رنگ زعفران است، اما خواص اصلی زعفران (با درصد کمتری) در این بخش نیز موجود می باشد.
ریشه زعفران قیمت مناسب تری نسبت به رشته‌ کامل(دخترپیچ) و سرگل(ممتاز) دارد و همچنین برای افزودن در غذا بعنوان طعم دهنده طرفداران بسیاری دارد. 

ادامه مطلب
‎تومان20,000 بدون مالیات
نحوه بسته بندی:
  • بسته ی یک مثقالی مزخونه
  • بسته ی یک مثقالی فانتزی مزخونه
گارانتی:
موجود 307 بسته
اضافه به مقایسه0
توضیحات

و اما از ریشه زعفران مزخونه بیشتر بدانیم! :

ریشه زعفران مزخونه

عموما افرادی که زعفران را بعنوان یک ادویه اصلی در آشپزی استفاده می کنند، ریشه زعفران را به همراه سرگل زعفران آسیاب نموده و ادویه به دست آمده از هر دو را مصرف می نمایند.
بعضی از مصرف کنندگان، از ریشه زعفران به عنوان یک ادویه و چاشنی در غذاهایی از قبیل: پلوهای مخلوط مثل لوبیاپلو ،عدس پلو و ... و یا در خورش هایی از قبیل: خورش مرغ ،خورش قیمه و ... درکنار دیگر  ادویه ها استفاده می کنند.
اما افرادی که آشنایی بیشتر با زعفران دارند، از نوشیدنی های معجزه آسا و شادی آور زعفران استفاده میکنند که با استفاده از ریشه های زعفران در کنار هل می توان یک دمنوش فوق العاده خوشمزه یا یک شربت زعفرانی سرد در هوای گرم تابستان استفاده نمود! اما این قضیه فقط مربوط به تابستان نمی شود! ریشه زعفران را در زمستان، در نوشیدنی گرم خود اضافه نموده تا با طعم و رنگ فوق العاده خود شما را متحیر سازد!

دمنوش زعفران مزخونه


ریشه زعفران معمولا در محیط باز رطوبت به خود میگیرد و اگر بعد از باز کردن بسته های مزخونه احساس کردید که این ریشه ها رطوبت گرفته است ،با حرارت بسیار کم مقداری تفت بدهید یا در صورت امکان داخل مایکرویو بگذارید تا ریشه ها خشک و جهت آسیاب آماده گردد!
ریشه زعفران با توجه به اینکه قدرت رنگ دهی بسیار کمی دارد اما عطر حاصل از آن از بخش های دیگر زعفران بیشتر بوده و همین مورد باعث شده تا در دمنوش، غذا و شربت، جهت عطر فوق العاده خاص خود قرار گیرد.

ادامه مطلب
جزئیات محصول
نظرات
بدون نظر

Leave a review

  • Fit:
  • Quality:
این کالا را با استفاده از کلمات کوتاه و ساده توضیح دهید.

فهرست