NEW
NEW ARRIVALS
SALE
SPRING SALE

زعفران

زعفران چیست؟!

زعفران یا زرپران نام گیاهی است که از تیره زنبقیان، سرده زعفران می باشد و علاوه بر خواص درمانی یکی از مهمترین ادویه های آشپزی نیز محسوب می گردد.با توجه به کاربرد مهم این ادویه، مزخونه که در مرکز تولید اصلی زعفران مرغوب در کشور ایران قرار دارد، اقدام به جمع آوری، تست زعفران و در نهایت بسته بندی و فروش این محصول در تمامی نقاط دنیا نموده است.

Saffron or Zarparan is the name of a plant that belongs to the genus Saffron, is a genus of saffron and in addition to its healing properties, it is also one of the most important cooking spices.

Due to the important use of this spice, Mazkhooneh, which is located in the main production center of high quality saffron in Iran, has collected, tested saffron and finally packaged and sold this product in all parts of the world.

توضیح کوتاه راجع به زعفران مزخونه:

این طلای سرخ حاصل دسترنج کشاورزان از مزارع حاصلخیز شهرستان سرایان واقع در خراسان جنوبی می باشد. سرایان از لحاظ استراتژیک خاک و اب وهوایی برای زعفران در بهترین منطقه خراسان جنوبی و سازگار با زعفران با عیار بالا قرار گرفته است. با مستندات آزمایشگاهی که انجام شده در بین شهرهای خراسان جنوبی که زعفران به عمل می آید، زعفران سرایان بالاترین درجه عیار (کیفیت رنگ و کیفیت) رو به خود اختصاص داده است.

عیار زعفران سرایان

ما (مزخونه) توانسته ایم زعفران را در قوطی های فلزی کاملا بهداشتی و مناسب برای ارسال و حمل عرضه کنیم. محتویات این قوطی های فلزی از زعفران ممتاز برداشت آبانماه پر شده و مورد تایید آزمایشگاه نیز قرار گرفته است.

بخش های تقسیم شده زعفران که در مزخونه به فروش می رسد شامل:

انواع زعفران مزخونه

1-زعفران سرگل(ممتاز)

2-زعفران دختر پیچ

3- ریشه زعفران

و در انتها یک اشاره کوچک میکنیم به خواص زعفران:

 • تقویت خلق و خو
 • عملکرد سالم اعصاب
 • بهبود گردش خون
 • ارتقاء عملکرد سلول
 • بهبود دستگاه گوارش
 • مناسب برای سلامت جنسی
 • درمان سرماخوردگی
 • تقویت کننده عالی برای تقویت پوست
 • تقویت استحکام استخوان
 • درمان مشکلات دستگاه گوارش
 • بهبود افسردگی
 • بهبود حافظه
 • جلوگیری از آلزایمر
 • کاهش فشار خون
 • کاهش بیماری های قلبی عروقی
 • درمان زخم معده
 • جلوگیری از بروز سرطان
 • مهار رشد تومور
 • روشن کردن پوست
 • درمان آسم و سرفه به ویژه در زمان بیماری کرونا
 • تسکین ناراحتی معده 
 • و ...
ادامه مطلب
 • زعفران سرگل (ممتاز)

  زعفران سرگل (ممتاز)

  زعفران سرگل یا زعفران ممتاز، نام یکی از دسته بندی های مختلف زعفران مزخونه است.دلیل این نام گذاری نیز جدا سازی  بالاترین قسمت زعفران که به رنگ قرمز یا به شرحی دیگر زعفران خالص در این ناحیه وجود دارد که این جداسازی از قسمت دیگر به ریشه ختم میشود، که به آن ریشه زعفران می گویند.

  زعفران ممتاز مزخونه

  با توجه به اینکه زعفران سرگل(ممتاز) در بین قسمت های زعفران برترین جزء زعفران می باشد، از قدرت رنگ دهی طبیعی و مطلوب(در صورت خرید از فروشنده های معتبر و بومی) و همین طور قیمت مناسب برخوردار است و برای مصارف خانگی بسیار مناسب و بهترین طعم و رنگ دهنده به مواد غذایی محسوب می گردد.اگر قصد دارید برای منزل، و مصرف شخصی زعفران تهیه کنید، پیشنهاد ما این است که این نوع زعفران را فقط یکبار از سایت مزخونه امتحان کنید تا مشتری دائم ما باقی بمونید!

  تیم کشاورزان مزخونه که متشکل از زعفران کاران منطقه خراسان جنوبی شهرستان سرایان هستند قصد دارد، بهترین نوع زعفران ممتاز را با افتخار و با مورد تایید قرار گرفتن صحت و کیفیت زعفران توسط آزمایشگاه، در اختیار مردم سر تا سر نقاط ایران به دست مصرف کننده برساند. این طلای سرخ حاصل دسترنج کشاورزان از مزارع حاصلخیز شهرستان سرایان واقع در خراسان جنوبی می باشد. سرایان از لحاظ استراتژیک خاک و اب وهوایی برای زعفران در بهترین منطقه خراسان جنوبی و سازگار با زعفران با عیار بالا قرار گرفته است. با مستندات آزمایشگاهی که انجام شده در بین شهرهایی که زعفران به عمل میاد، زعفران سرایان بالاترین درجه عیار (کیفیت رنگ و کیفیت) رو به خود اختصاص داده است.

  عیار زعفران سرایان

  ما (مزخونه) توانسته ایم زعفران را در قوطی های فلزی کاملا بهداشتی و مناسب برای ارسال و حمل عرضه کنیم. محتویات این قوطی های فلزی از زعفران ممتاز برداشت آبانماه پر شده و مورد تایید آزمایشگاه نیز قرار گرفته است.

  برای آشنایی با قسمت های دیگر زعفران بر روی لینک مورد نظر کلیک نمائید:

  1-زعفران دختر پیچ

  2- ریشه زعفران

 • زعفران دخترپیچ (رشته کامل زعفران)

  زعفران دخترپیچ (رشته کامل زعفران)

  شاید تصور شما از زعفران مانند عموم مردم فقط رشته های قرمز رنگی باشد که در اکثر پخت و پزها مورد استفاده قرار می گیرد. اما باید به شما بگوییم که این رشته های قرمزرنگ که به زعفران نگین معروفند، فقط یک نوع از انواع مختلف زعفران است!

  زعفران دخترپیچ مزخونه

  استفاده از زعفران به شکل دخترپیچ یا کمندی از قدیم الایام مرسوم بوده بدین معنی که زعفران و خامه(ریشه) با هم به فروش می رسید و در زمان مصرف هر دو را با هم ساییده و مصرف می کردند.(به قسمت سفیدی که به زعفران متصل است خامه یا ریشه زعفران میگویند).

  گرچه ماده موثره و اصلی زعفران در سرگل زعفران است اما باید به همراه خامه یا میله آن ساییده و مصرف شود تا ماده حاصل از آن به عنوان عصاره زعفران دارای ماده موثر وارد بدن شود تا عوارض ناشی از ماده موثره بدین صورت به حداقل برسد و زعفران بتواند اثر مثبت خود را نشان دهد.

  از همه مهمتر اینکه وقتی زعفران به صورت دخترپیچ یا کمندی فروخته می شود امکان تقلب در آن تقریباً به صفر می  رسد و این یک نکته بسیار مهم در خرید زعفران می باشد زیرا برخی افراد سودجو، قسمت خامه یا ریشه را بخار داده و بعد از رنگ گرفتن از قسمت سرگل(قرمزی زعفران)، بعنوان زعفران سرگل یا ممتاز به فروش می رسانند.

  در واقع کشاورزان بومی استان خراسان جنوبی رشته‌های زعفران را به همان شکلی که از گلبرگ جدا کرده خشک می‌کند و به‌صورت دسته می‌فروشد؛ بنابراین به این نوع از زعفران نه می‌توانند رنگ های خوراکی یا تقلبی بزنند و نه با باقی زعفران‌ها قاطی کنند!

  و اما یک نکته اینکه:

  • از دیگر مزیت‌های زعفران دسته دختر پیچ یا همان رشته کامل این است که قیمت این زعفران نسبت به مقدار مساوی زعفران سرگل ارزان‌تر است!

  و مجددا این نکته رو ذکر میکنیم که:

  تیم کشاورزان مزخونه که متشکل از زعفران کاران منطقه خراسان جنوبی شهرستان سرایان هستند قصد دارد، بهترین نوع زعفران ممتاز را با افتخار و با مورد تایید قرار گرفتن صحت و کیفیت زعفران توسط آزمایشگاه، در اختیار مردم سر تا سر نقاط ایران به دست مصرف کننده برساند. این طلای سرخ حاصل دسترنج کشاورزان از مزارع حاصلخیز شهرستان سرایان واقع در خراسان جنوبی می باشد. سرایان از لحاظ استراتژیک خاک و اب وهوایی برای زعفران در بهترین منطقه خراسان جنوبی و سازگار با زعفران با عیار بالا قرار گرفته است. با مستندات آزمایشگاهی که انجام شده در بین شهرهایی که زعفران به عمل میاد، زعفران سرایان بالاترین درجه عیار (کیفیت رنگ و کیفیت) رو به خود اختصاص داده است.

  عیار زعفران سرایان مرخونه

  برای آشنایی مختصر با دیگر قسمت های زعفران بر روی لینک های زیر کلیک نمائید:

  1-زعفران سرگل(ممتاز)

  2-ریشه زعفران(خامه زعفران)

 • ریشه زعفران

  ریشه زعفران

  هنگامی که سرگل(قرمزی زعفران) را از دسته (قسمت سفیدی زعفران) جدا می کنیم،در ایران به قسمت ریشه یا سفیدی کنج یا ریشه زعفران گفته می شود و استفاده های کاربردی زیادی در پخت و پز و آشپزی دارد،این که قدرت رنگدهی این بخش کمتر از قسمت قرمز رنگ یا سرگل زعفران می باشد درست است، اما خواص اصلی زعفران (با درصد کمتری) نیز در این بخش موجود می باشد.

  ریشه زعفران مزخونه

  ریشه زعفران قیمت خیلی کمتری نسبت به رشته‌ی کامل زعفران(دخترپیچ) و سرگل دارد به همین دلیل برای افزودن به غذا بسیار مناسب است. همچنین یکی از پرطرفدارترین مدل مصرف ریشه زعفران، درست کردن دمنوش زعفران یا شربت زعفران می باشد که تیم مزخونه شما را به حداقل یکبار امتحان کردن این دمنوش و شربت زعفرانی دعوت می کند!

  دمنوش زعفران مزخونه

  علاوه بر این ، بعضی از افراد از ریشه زعفران به عنوان یک ادویه و چاشنی در پلوهای مخلوط مثل لوبیاپلو ،عدس پلو و ... بکار میبرند و یا در خورش مرغ ،قیمه و ... درکنار باقی ادویه ها استفاده می کنند.

  اگر از لحاظ اقتصادی خرید سرگل زعفران یا زعفران دخترپیچ برای شما کمی سخت می باشد، میتوانید با خرید ریشه زعفران مزخونه از خواص دارویی و آرامش بخش آن با قیمت مناسب بهره مند شوید!

  همانطور که در بخش های دیگر زعفران ذکر کردیم یک اطلاعیه راجع به زعفران های مزخونه که از استان خراسان جنوبی و شهرستان سرایان جمع آوری، تست و توزیع می شوند در اختیار شما همراهان قرار میدهیم:

  تیم کشاورزان مزخونه ، بهترین نوع زعفران ممتاز را با افتخار و با مورد تایید قرار گرفتن صحت و کیفیت زعفران توسط آزمایشگاه، در اختیار مردم سر تا سر نقاط ایران به دست مصرف کننده برساند. این طلای سرخ حاصل دسترنج کشاورزان از مزارع حاصلخیز شهرستان سرایان واقع در خراسان جنوبی می باشد. سرایان از لحاظ استراتژیک خاک و اب وهوایی برای زعفران در بهترین منطقه خراسان جنوبی و سازگار با زعفران با عیار بالا قرار گرفته است. با مستندات آزمایشگاهی که انجام شده در بین شهرهایی که زعفران به عمل میاد، زعفران سرایان بالاترین درجه عیار (کیفیت رنگ و کیفیت محصول) را به خود اختصاص داده است.

  عیار زعفران سرایان

  برای آشنایی با دیگر بخش های زعفران و خرید آنلاین، در صورت تمایل بر روی اسم هر بخش کلیک نمائید:

  1- زعفران سرگل(ممتاز)

  2- زعفران دخترپیچ

‎تومان75,000
زعفران ممتاز مزخونه زعفران سرگل یا زعفران ممتاز، نام یکی از دسته بندی های بخش های تشکیل دهنده زعفران می باشد.دلیل این نام گذاری هم جدا سازی بالاترین قسمت زعفران که به رنگ قرمز(سرگل یا ممتاز) و خالصیت زعفران در این...
‎تومان63,000
زعفران دختر پیچ مزخونه استفاده از زعفران به شکل دختر پیچ یا کمندی از قدیم الایام مرسوم بوده بدین معنی که زعفران و خامه(ریشه) متصل به یکدیگر بفروش رسیده و در زمان مصرف هر دو را با هم ساییده و مصرف می کردند.(به قسمت...
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

فهرست