NEW
NEW ARRIVALS
SALE
SPRING SALE

ریشه زعفران

هنگامی که سرگل(قرمزی زعفران) را از دسته (قسمت سفیدی زعفران) جدا می کنیم،در ایران به قسمت ریشه یا سفیدی کنج یا ریشه زعفران گفته می شود و استفاده های کاربردی زیادی در پخت و پز و آشپزی دارد،این که قدرت رنگدهی این بخش کمتر از قسمت قرمز رنگ یا سرگل زعفران می باشد درست است، اما خواص اصلی زعفران (با درصد کمتری) نیز در این بخش موجود می باشد.

ریشه زعفران مزخونه

ریشه زعفران قیمت خیلی کمتری نسبت به رشته‌ی کامل زعفران(دخترپیچ) و سرگل دارد به همین دلیل برای افزودن به غذا بسیار مناسب است. همچنین یکی از پرطرفدارترین مدل مصرف ریشه زعفران، درست کردن دمنوش زعفران یا شربت زعفران می باشد که تیم مزخونه شما را به حداقل یکبار امتحان کردن این دمنوش و شربت زعفرانی دعوت می کند!

دمنوش زعفران مزخونه

علاوه بر این ، بعضی از افراد از ریشه زعفران به عنوان یک ادویه و چاشنی در پلوهای مخلوط مثل لوبیاپلو ،عدس پلو و ... بکار میبرند و یا در خورش مرغ ،قیمه و ... درکنار باقی ادویه ها استفاده می کنند.

اگر از لحاظ اقتصادی خرید سرگل زعفران یا زعفران دخترپیچ برای شما کمی سخت می باشد، میتوانید با خرید ریشه زعفران مزخونه از خواص دارویی و آرامش بخش آن با قیمت مناسب بهره مند شوید!

همانطور که در بخش های دیگر زعفران ذکر کردیم یک اطلاعیه راجع به زعفران های مزخونه که از استان خراسان جنوبی و شهرستان سرایان جمع آوری، تست و توزیع می شوند در اختیار شما همراهان قرار میدهیم:

تیم کشاورزان مزخونه ، بهترین نوع زعفران ممتاز را با افتخار و با مورد تایید قرار گرفتن صحت و کیفیت زعفران توسط آزمایشگاه، در اختیار مردم سر تا سر نقاط ایران به دست مصرف کننده برساند. این طلای سرخ حاصل دسترنج کشاورزان از مزارع حاصلخیز شهرستان سرایان واقع در خراسان جنوبی می باشد. سرایان از لحاظ استراتژیک خاک و اب وهوایی برای زعفران در بهترین منطقه خراسان جنوبی و سازگار با زعفران با عیار بالا قرار گرفته است. با مستندات آزمایشگاهی که انجام شده در بین شهرهایی که زعفران به عمل میاد، زعفران سرایان بالاترین درجه عیار (کیفیت رنگ و کیفیت محصول) را به خود اختصاص داده است.

عیار زعفران سرایان

برای آشنایی با دیگر بخش های زعفران و خرید آنلاین، در صورت تمایل بر روی اسم هر بخش کلیک نمائید:

1- زعفران سرگل(ممتاز)

2- زعفران دخترپیچ

ادامه مطلب
‎تومان20,000
ریشه زعفران مزخونه هنگامی که سرگل(قرمزی زعفران) را از ریشه(قسمت سفیدی زعفران) جدا می کنیم،در ایران به قسمت خامه یا سفیدی زعفران، کنج یا ریشه زعفران گفته می شود و استفاده های کاربردی زیادی در پخت و پز غذا دارد،با توجه...
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

فهرست