آخرین نظرات
بدون نظر
جستجو در وبلاگ

آلو بخارا

نوشته شده در تاریخ10 ماه پیش توسط

خب اما ما به کجا سفر کردیم؟!؟

روستای خرو نیشابور

به شهر خرو که قطب تولید آلو در ایران هست و البته آلو مزخونه هم با بهترین کیفیت از همونجا تهیه میشه!

خرو یکی از روستاهای توابع نیشابور و در 96 کیلومتری مشهد یه روستای بینهایت زیبا که بین کوهها محصور شده و اطراف اون رودهای زیادی هست مثل شاه سو و رود میان که به داخل این روستا میاد، و به خاطر همین آبشارها هست که این روستا خاک حاصلخیزی داره.

مناظر بینهایت سرسبز و زیبا بخاطر شرایط خاصی که داره، یک منطقه توریستی محسوب میشه و برای اقامت در این روستا هم میشه از هتل استفاده کرد و هم باغات و خونه های روستاییان اون منطقه، خلاصه اگر گذرتون به مشهد افتاد حتما یه سفر برید اونجا، حتما مسحور زیباییهاش میشین!

این روستا خانه های پلکانی داره و پشت بام خونه پایینی حیاط خونه بالایی میشه و به ماسوله خراسان معروفه، بخاطر همین ساختار خونه ها برای درست کردن الو بخارا بسیار مناسبه! در ادبیات کهن کلمه خرو به جایی گفته می‌شده که شرقی ترین و مرتفع‌ترین نقطه نیشابور که خورشید در اونجا طلوع میکنه و شهر قدمتی چند صد ساله داره(تاریخ بیهقی) خرو به دوقسمت محله علیا و محله سفلی تقسیم بندی میشه که هر دو محله شغل باغداری و کشاورزی دارند و باغهای آلو، سیب، هلو، گیلاس، انگور و گلابی این شهر رو احاطه کرده و باید بدونید 96 درصد باغات آلو دارند و آلو جزو محصولات اصلی روستای خرو محسوب میشه!

آلوگوشتی مزخونه

مردم خرو اول پاییز شروع به برداشت آلو می‌کنند و تمام مردم از پیر و جوان مشغول برداشت آلو می‌شوند، آلو ها رو برداشت می‌کنند و روی پشت بامها پهن می‌کنند و بعد از سه چهار روز آلو رو میشورند و در حد چند دقیقه داخل آب جوش میندازند و بعد صاف می‌کنند تا آب اضافی خارج بشه و سپس پوست می‌کنند و دوباره در سبدهای چوبی بزرگ قرار می‌دهند تا آلو خشک بشه اصطلاحا، برای همین، در این موقع، تمام بام خانه ها طلایی رنگ و بسیار زیبا می‌شه، انگار خورشید اومده پایین روی سقف خونه هاست!

آلو این منطقه بخاطر شرایط آب و هوایی بسیار خوبی که داره، بسیار با کیفیت و مرغوب و درجه یک و بخاطر همین به خارج کشور نیز صادر میشه! آلو گوشتی و درشت با طعمی ملس که بطور طبیعی و ارگانیک آماده میشه.

آلو بخاطر اینکه در تمام مراحل تولید، با آفتاب مستقیم در ارتباط هستش، سرشار از آهن، و در طب سنتی مصرف خاکشیر و آلو صفرابر محسوب میشه.خیلی ها میخوان بدونن آلو مزخونه به چه صورت درست میشه و آیا ارگانیک هست که من در این مقاله سعی کردم مختصر ولی کلی توضیح بدم.

ممنونم از اینکه با ما همراه بودید. در انتها شما رو به معذفی دیگر خشکبار های مزخونه دعوت میکنم که میتونید با کلیک بر روی هر محصول اون رو خریداری بفرمایید:

  • کشمش پلویی مزخونه :                                                           کشمش پلویی مزخونه

  • مغز بادام درختی مزخونه:                                                       مغز بادام درختی مزخونه

  • زرشک مزخونه:                                                                         زرشک مزخونه

  • عناب مزخونه:                                                                           عناب مزخونه

  • گل محمدی مزخونه:                                                                 گل محمدی مزخونه
آخرین مقالات

آموزش پخت خورشت آلو اسفناج

توسطسرکار خانم صبوری 9 ماه پیش

معرفی مختصر زرشک

توسطسرکار خانم صبوری 10 ماه پیش

طرز تهیه آش زرشک خراسان

توسطسرکار خانم صبوری 11 ماه پیش
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست